11,3 százalékkal csökkentek januárban a új gyári megrendelések Németországban az előző hónaphoz képest a kiigazított adat szerint - írja a BBN a Destatis jelentése nyomán.
A GKI Gazdaságkutató által – az EU támogatásával – végzett felmérés szerint januárban a lakossági várakozások jelentősen javultak decemberhez képest, így a GKI fogyasztói bizalmi indexe közel kétéves csúcsára emelkedett. A lakosság mind az elmúlt 12 hónapban tapasztalt pénzügyi helyzetét, mind a következő 12 hónapra vonatkozó pénzügyi kilátásait erősen javulónak értékelte.
A Henkel vezérigazgatója, Carsten Knobel figyelmeztette a befektetőket, hogy a kínai gazdasági környezet továbbra is kihívást jelent - írja a Reuters.
Az Európai Unió új, zéró toleranciát előíró erdőirtási törvényének közeledtével több nagy befektető is elmondta a Reutersnek, attól tartanak, hogy több érdekeltségükbe tartozó vállalat ellátási láncát is érintheti a szabályozás, ezért a kockázatosabb cégekből teljesen kivonhatják a tőkéjüket. Emiatt népszerű fogyasztási cikkek jövője került veszélybe.
Egy új tanulmány szerint New York megelőzte Hongkongot, mint a világ legdrágább városa, míg az egekbe szökő bérleti díjak miatt Szingapúr az első ötbe került. Az ECA International 2023-as megélhetési költségeket vizsgáló rangsorának élén New York áll, míg Genf és London a harmadik és negyedik helyen maradt - írja a Bloomberg.
A befektetők a 2011-es adósságplafon-válságból kiindulva meríthetnek inspirációt azzal kapcsolatban, hogy hova fektessenek be, Jim Cramer szerint ugyanis az USA hasonló patthelyzettel és potenciális visszaeséssel nézhet most szembe, mint bő tíz éve.
Némi gond támadt Nagy-Britanniában a kiskereskedelmi láncok akciózási gyakorlatával kapcsolatban. Egy ügyvédi iroda figyelmeztette a brit szupermarketeket, hogy az akciós kampányok kezdeti időpontját egyértelműbben kellene megadniuk, és nem szabadna váltogatniuk az érintett termékeket. Ellenkező esetben a fogyasztók összezavarodnak - írja a Grocery Gazette.
Az Európai Unióban kötelezővé válik a javíttatáshoz való jog, ami a fogyasztókat segíti az elavuló eszközök megszereltetésében. De fontos eleme az EU-s lépésnek, hogy a felhasznált alapanyagokat is könnyebb lesz újrahasznosítani. Noha közmondásosan létezik a tervezett elavulás, a gyártók állítják, hogy a termékek élettartama nőtt az elmúlt évtizedekben. Közben egyes tagállamok is finomítanának a jogszabályon.
A vg.hu házhozszállítással kapcsolatos kérdésére válaszul a Lidl Magyarország jelezte, vizsgálják a szolgáltatás bevezetésének lehetőségét. A német diszkontlánc szinte egyedül maradt a piacon, miután két legnagyobb vetélytársa, a Penny (Foodpanda) és az Aldi (Roksh) az elmúlt években létrehozták saját házhozszállítási rendszerüket.
A szigorú kínai koronavírus-lezárások feloldása után a kínai gyártók nem tapasztalták a kereslet jelentős visszapattanását, amely elsősorban a csökkenő amerikai kereslet miatt történhetett - számol be a CNBC. Ez erősíti az érkező recesszióval kapcsolatos feltételezéseket.
Értesülések szerint Joe Biden, az Egyesült Államok elnöke várhatóan hamarosan bejelentheti a kínai importra kivetett vámok egy részének a csökkentését - írja a Marketwatch.
Az Európai Bizottság, polgárvédelmi mechanizmusán keresztül, a lakosságot támogató alapvető fogyasztási cikkeket és eszközöket tartalmazó gyorssegélyt nyújt Ukrajnának - tájékoztatott a brüsszeli testület szombat délutáni sajtóközleményében.
A brit élelmiszeripari óriás, az Unilever felvásárolná a Glaxosmithkline GSK gyógyszeripari vállalat fogyasztói üzletágát - írja a Reuters hírügynökség.
Az import csökkenésének hatására jelentősen mérséklődött az Egyesült Államok külkereskedelmi mérlegének hiánya áprilisban az előző hónapok rekordszintjei után, ami azt jelezheti, hogy a hazai kereslet kezd a szolgáltatások felé fordulni az áruk helyett, azaz visszatér a koronavírus-járvány előtt megszokott élet.
A decemberi kellemetlenül gyenge kiskereskedelmi forgalom után januárban sem mutat életjeleket a háztartások fogyasztási kedve. A Központi Statisztikai Hivatal előzetes adatai szerint az év első hónapjában a bolti forgalom értéke mindössze 0,5%-kal haladta meg az egy évvel korábbit. Az ettől elkülönítve számon tartott vendéglátásban (érthető módon) 43%-os a visszaesés.
A januári 7 éves csúcsról (4,7%) "csak" 4,4% százalékra süllyedt februárban az éves alapú áremelkedés üteme Magyarországon, miközben a maginfláció 4%-ról 4,1%-ra, 7 éves csúcsra gyorsult, a negyedéves évesített maginfláció pedig 5%-ra, több mint 6 éves csúcsra ugrott - közölte a KSH. A Portfolio elemzői konszenzusa 4,1%-ra lassulást valószínűsített a főadat kapcsán, míg az MNB 4,2%-ra lassulást várt, azaz a tényadat január után most is mérsékelten magasabb lett a várakozásoknál. A havi alapú áremelkedés üteme 0,3 százalék volt februárban, a maginflációé pedig 0,5%.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Itt vannak az ismert részletek.
Egy felmérés eredményeit tette közzé az EY.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?